Home      REGULAMIN ZAKUPÓW      Jak kupować ryby i rośliny?

Jak kupować ryby i rośliny?


I. Zakup ryb.


1. Odwiedź nasz sklep stacjonarny lub skontaktuj się przez formularz kontaktowy na stronie bądź meilowo. 


Dane sklepu stacjonarnego dostępne są TUTAJ

Dane do kontaktu znajdują się TUTAJ


2. Kupując w sklepie stacjonarnym – oglądaj, pytaj, wybieraj i negocjuj jeśli kupujesz większą ilość.


3. Drogą kontaktu przez Internet możesz jedynie poznać stan aktualny, dowiedzieć się potrzebnych informacji LUB UMÓWIĆ INNE GODZINY ODBIORU ANIŻELI GODZINY DZIAŁANIA SKLEPU. Dopuszczamy możliwość otwarcia sklepu przy większym zainteresowaniu klientów lub przy chęci większego zamówienia.


4. Ryby pakujemy w worki, które odpowiednio zabezpieczane są przed wylaniem zawartości. Prosimy o dostosowywanie się do rad sprzedawcy!


5. Nie ponosimy odpowiedzialności za śmierć ryb w wyniku transportu czy nieodpowiednich warunków w akwarium klienta. Każdy gatunek ryby może inaczej reagować na zmianę warunków!!! Jeżeli masz wątpliwości – zapytaj jakie warunki panują w przypadku danego gatunku w naszym akwarium. Nie wszystkie są na tzw. wodzie kranowej.


6. Jeżeli masz wątpliwości, ryby zdechły a jesteś 100% przekonany, że nie jest to Twoja wina – skontaktuj się z nami. Wyjaśnimy sprawę, a jeśli to konieczne – przeprowadzimy odpowiednie analizy wody. Nie sprzedajemy chorych ryb! Jeżeli ryby chorują – podlegają kwarantannie i leczeniu odpowiedniemu do całkowitego zaniknięcia objawów. Jeżeli ryby masowo zdychają – dana partia zostaje wykluczona ze sprzedaży!


Zgodnie z prawem nie podlega reklamacji żywy towar! Prosimy o przemyślane zakupy. Jeżeli ryby z jakiegoś powodu zdychają pomożemy rozwiązać wątpliwości. Nie każda ryba nadaje się do danego zbiornika (możemy mieć np. idealną wodę dla gupików ale dla ryb preferujących miękką wodę okaże się ona szkodliwa).


Staramy się ryby przyzwyczajać do standardowych parametrów wody, lecz nie każdy gatunek zmieni diametralnie swoje wymagania. To do hodowcy należy zapewnienie odpowiednich warunków do hodowli i spełnienie wymagań, które stawia dany gatunek ryby!


Jeżeli pojawiły się objawy jakiejś choroby w 24h od zakupu ryb, prosimy o przywiezienie ich do sklepu. Na to klient ma 24h od momentu zakupu ryb. Tylko wtedy możemy wnioskować, że wynika to z błędu sklepu a nie klienta.


II. Zakup roślin


1. Rośliny w naszym sklepie znajdują się:

- w akwariach – rośliny z hodowli wodnej, wyrastające z małych sadzonek

- w kubkach in vitro – rośliny z hodowli in vitro.


Większość naszych roślin sprzedawana jest poprzez bezpośrednie wyjęcie ze zbiornika – jednego z akwariów roślinnych. Zwykle jest to fragment rośliny (ukorzeniony lub do ukorzenienia) wielkości od 7 do 15 cm. W całości sprzedajemy rośliny, których nie można ukorzenić w akwarium lub byłoby to bardzo problematyczne. Również na życzenie możemy sprzedać całą kępę/sadzonkę rośliny wyjętą z podłoża. 


Rośliny z in vitro to najczęściej rośliny trawnikowe, łatwe do hodowli w akwariach i w pełni ukorzenione. Z reguły omijamy sprzedaż roślin in vitro trudnych w hodowli i wymagających bardzo rygorystycznych warunków. Nie chcemy aby klientowi sadzonki obumarły po paru dniach.


2. Cena roślin zależy od:

- wielkości rośliny – fragment, cała sadzonka, ilość liści przypadająca na sadzonkę (np. w przypadku Cryptocoryn)

- ilości roślin zakupionych.


3. Przyjdź, dowiedz się, pytaj i zobacz! Ceny podane przez sprzedawcę jako ostateczne nie podlegają negocjacji. W przypadku roślin podajemy ceny bezpośrednio po ustaleniu wymagań co do zakupywanych roślin.


4. Rośliny pakujemy w worki, spryskane wodą z odpowiednią ilością powietrza.


5. Na rośliny nie ma reklamacji czy gwarancji. Nie podlegają one zwrotowi!

 

W SPRAWACH WĄTPLIWYCH PROSIMY O KONTAKT.